O Firmie

Jesteśmy Specjalistycznym Gospodarstwem Zielarskim z wieloletnią tradycją. Od blisko 25 lat zajmujemy się uprawą ziół, a w szczególności mięty pieprzowej, arniki, babki lancetowatej, melisy, szałwii, pokrzywy i tymianku. Przykładamy szczególna wagę do jakości naszych produktów, tak aby każdy klient był w pełni zadowolony.

"...Obecnie znów budzi się zainteresowanie lekarzy, farmaceutów i całego społeczeństwa ziołami i ich substancjami czynnymi, które często przywracają choremu zdrowie, a pochodzą z najobfitszego źródła: przyrody..."

Obecnie coraz częściej i chętniej stosuje się leki ziołowe. Lista tych leków zwiększa się z roku na rok. Wprowadzane są nowe leki roślinne o skutecznym działaniu i formie nowoczesnego leku, łatwego w stosowaniu. Znane są już powszechnie porcjowane zioła do jednorazowego zaparzania.

Jest wiele leków ziołowych w nowoczesnej postaci, jak granulaty, drażetki czy aerozole. Ale droga do takiego zielarstwa, jakie jest obecnie, była bardzo długa.

Początki ziołolecznictwa sięgają zamierzchłych czasów. Człowiek poszukiwał i stale poszukuje środków leczniczych do zwalczania chorób. Środkami tymi od zarania dziejów były przede wszystkim zioła. Obcujący bezpośrednio z przyrodą ludzie wyczuwali jej siłę i podświadomie tę siłę wykorzystywali.